14.02.2015

Biały zlew w kuchni

Biały zlew w kuchni

Biały zlew w kuchni kojarzy się z wiejskim domem. Białe, głębokie zlewy są nieodłącznym elementem kuchni utrzymanych w tym właśnie stylu. Jest to bardzo charakterystyczny element wyposażenia, który swoje początki ma w Wielkiej Brytanii pod koniec siedemnastego wieku. Idea białych zlewów była prosta: miały być wygodne i głębokie, ponieważ wcześniej używano ich do gromadzenia wody.

Tego typu zlewy mają większą głębokość, niż tradycyjne zlewy wykonane ze stali nierdzewnej. Chcąc zaaranżować kuchnię w stylu rustykalnym, musimy pamiętać o odpowiedniej konstrukcji szafki podzlewowej, przede wszystkim o jej nietypowej wysokości i o odpowiednim wykończeniu blatu kuchennego.

Zlew jednokomorowy wpuszczany w blat

Zlew jednokomorowy wpuszczony w blat. Kuchnia w bloku. Zdjęcie: firma Komodo
Zdj.:Komodo

Zlew nie jest wpuszczany w blat roboczy, jego szerokość i głębokość jest o wiele większa, przez co sam zlew ma dużo większe komory. Pozwala to na mycie dużych garnków, a nawet szerokich rusztów grillowych. Białe zlewy wykonuje się z szamotu lub porcelany. Niestety w większości nie zaprojektowanego miejsca na montaż baterii, wówczas baterię należy montować w blacie lub na ścianie. Oprócz tradycyjnych form, powstają bardziej nowoczesne kształtem i wykończeniem zlewy, które z powodzeniem można montować nawet w bardzo minimalistycznych kuchniach uzyskując niebywały efekt końcowy.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)