07.06.2019
Artykuł sponsorowany

Kuchnia inna niż wszystkie? Polecają się lampy wiszące!

Kuchnia inna niż wszystkie? Polecają się lampy wiszące!

Kuchnia to nasze królestwo! Miejsce smaków, aromatów, ale i wypełnione emocjami rodzinnych spotkań, chwil spędzonych samotnie z kubkiem ulubionego napoju w ręku, jak i we dwoje. Serce domu, czyli kuchnia, potrzebuje atmosfery, ale i nie może zabraknąć w niej funkcjonalności. O klimat oraz wygodę przyrządzania posiłków, dba między innymi oświetlenie. Jeśli kuchnia ma być inna niż wszystkie, warto zafundować jej kilka lamp wiszących.

Pojedyncze lampy nad długim stołem

Prezentują się ciekawie, a do tego doskonale oświetlają.

Pojedyncze lampy nad długim stołem

Prezentują się ciekawie, a do tego doskonale oświetlają. Zapewniają atmosferę kuchennego wnętrza, ale nie pozwalają na niewygodę przyrządzania posiłków i ich podawania do stołu. Pojedyncze lampy wiszące, na długich linkach. To właśnie one sprawiają, że jadalniany lub kuchenny stół, a także specjalnie stworzona wyspa, stają się jeszcze bardziej praktyczne, a do tego sprzyjają tworzeniu klimatycznego miejsca.

Lampy wiszące w postaci pojedynczych opraw zwisających na długich linkach, to modna dziś propozycja. Proste i minimalistyczne, zakończone zwykle geometrycznymi kloszami, w standardowej palecie barw. Choć... nie muszą czuć się zawiedzeni ci, którzy temu minimalizmowi chcą dodać nutę przepychu. Nie pozostaną nieusatysfakcjonowani również użytkownicy kuchni urządzonych w stylu industrialnym, jak i tych wpisujących się w modne lofty.

Co mamy do wyboru? Prostotę i uniwersalizm, dzięki czemu takie lampy można z powodzeniem wpisać w dowolną aranżację kuchenną, ale nadając jej indywidualnego wyrazu. Pojedyncze lampy można zestawić ze sobą w grupie lub umieścić w równych odległościach. Taka kompozycja wprowadza ład i harmonię, gdy zawisa nad długim stołem. Jeśli kuchnia lub jadalnia stały się miejscem do wyeksponowania dużego, ale okrągłego lub owalnego stołu, można postawić na zwisające lampy, pojedyncze, ale wyglądające niczym zebrane w bukiet.

Jeśli kilka oddzielnych punktów świetlnych nie spełnia naszych oczekiwań, pojawia się alternatywa. Są nią lampy wiszące w postaci źródeł światła umieszczonych niczym na szynach. Konstrukcja pełna geometrii, surowa i nowoczesna, za to zachwycająca estetyką. Tego typu lampy wiszące można znaleźć w sklepie Azzardo.com.pl.

A gdyby tak zamarzyć sobie o kuchni wypełnionej blaskiem, który pojawia się, dzięki kształtnemu i eleganckiemu żyrandolowi? 

Żyrandol – lampa wisząca, której nie brak wyrafinowania

W kuchniach liczy się funkcjonalność. Zastosowanie oświetlenia głównego, ale i dodatkowego, by praca przy blatach roboczych, zlewozmywaku i kuchence, była nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do pojedynczych punktów świetlnych, które zwisają centralnie nad stołem.

Żyrandol, choć kojarzy się głównie z salonami, ewentualnie z sypialniami, równie dobrze może zagościć pośród kuchennego wnętrza. Nie powinien być nadmiernie rozbudowany, fantazyjny, bo będzie sprawiał problemy podczas czyszczenia. Ponadto kuchnia narażona jest na podwyższoną wilgotność, duże ryzyko zabrudzeń, tłustych oparów. Kryształowe cudeńko, które uroczo odbija wiązki światła, lepiej pozostawić do reprezentacyjnego salonu.

Jeśli marzy nam się żyrandol do kuchni, niech będzie wyrafinowany, nawet ekskluzywny. Te cechy jednak powinny przejawiać się w kolorystyce, detalach, zastosowanych materiałach i jakości. Może to być niecodzienny kształt czy forma, która zaskakuje. Będziemy mieć upragniony żyrandol, by kuchnia była inna niż wszystkie, ale nie przyjdzie nam zmagać się z brakiem funkcjonalności.

Lampy wiszące, w postaci tych pojedynczych punktów, jak i lubianych żyrandoli. Jest w czym wybierać. Każda aranżacja kuchenna i każde tak ważne w domu wnętrze, zasługuje na precyzyjnie dobrane oświetlenie. Jeśli liczymy na połączenie funkcjonalności i estetyki, te dwie wspomniane propozycje, będą w sam raz!

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)