06.11.2018
Artykuł sponsorowany

Lampa do kuchni w stylu skandynawskim – nasze propozycje

Lampa do kuchni w stylu skandynawskim – nasze propozycje

Kuchnia to serce domu, dlatego też jako wyjątkowe pomieszczenie wymaga odpowiedniego wyposażenia i dekoracji. Za jeden z najbardziej popularnych trendów w urządzaniu mieszkań od dłuższego czasu uważa się prosty, lecz niezwykle urokliwy styl skandynawski. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lampy do kuchni charakteryzującej się tego typu designem?

Idealna lampa do kuchni – jaka powinna być?

Podejmując decyzję o zakupie lampy wiszącej do kuchni, warto brać pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, istotne jest to, aby wybrany przez nas model podkreślał piękno wnętrza, a jednocześnie sam stanowił jego ozdobę. Po drugie, najlepiej aby oświetlenie kuchni składało się z kilku rodzajów lamp: lampy wiszącej (rzucającej ogólne światło na całe pomieszczenie) a także lamp punktowych (zamontowanych nad blatami szafek) oraz lamp dekoracyjnych, tworzących przyjemny, domowy nastrój. Dzięki takiej kombinacji trzech rodzajów oświetlenia, możemy uzyskać optymalny, zachwycający efekt. Dodatkowo, trzeba również pamiętać o tym, że zainstalowane w kuchni oświetlenie musi spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa i być odporne na kontakt z wodą.    

Lampy do kuchni nad stół w stylu skandynawskim

Jeśli poszukujemy idealnej lampy do kuchni w nieco surowym, „północnym” stylu, która będzie umieszczona nad stołem przeznaczonym dla gości i domowników, powinniśmy postawić na oświetlenie funkcjonalne, a jednocześnie wytwarzające odpowiedni, przyjazny klimat. Zgodnie z zaleceniami dekoratorów wnętrz, stoły okrągłe dobrze jest oświetlić za pomocą plafonów lub żyrandoli o tym samym, a przynajmniej zbliżonym kształcie. Najlepiej, aby ich klosze posiadały około 50 cm średnicy i zostały zawieszone 70 cm ponad blatem stołu.

Większa swobodę w wyborze oświetlenia dają z kolei stoły prostokątne. Wówczas istnieje szansa zamontowania pojedynczych lub podwójnych lamp wysoko ponad meblem, dzięki czemu rozmiary wybranych elementów oświetlenia mogą być znacznie większe, a ich kształty bardziej skomplikowane. Aby różnicować intensywność oraz barwę światła i zamieniać jadalnię w miejsce romantycznych spotkań, świątecznych kolacji czy wspólnego biesiadowania z przyjaciółmi, warto zainwestować w specjalne regulatory, rozjaśniające lub przyciemniające znajdujące się w lampach żarówki.

Lampy do kuchni w stylu skandynawskim – przykłady

Lampa sufitowa w stylu skandynawskim może przybrać różne formy. Oto kilka przykładów najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku.

Drewniane lampy w stylu skandynawskim

Przyglądając się dostępnym w sklepach lampom wiszącym w stylu skandynawskim, możemy zauważyć między innymi ciekawe modele wyróżniające się drewnianymi abażurami. Najczęściej mają one geometryczne, proste formy utrzymane w minimalistycznej konwencji. Podobną estetyką odznaczają się lampy wyposażone w metalowe klosze, składające się ze stalowych, wysokiej jakości prętów.

Wielu projektantów realizując swoje artystyczne pomysły dba o środowisko chociażby poprzez wykorzystywanie do stworzenia poszczególnych elementów lamp surowców pochodzących z recyklingu lub naturalnych materiałów. Należą do nich nie tylko wspomniane wcześniej drewno, ale także bambus, wiklina czy sznury – objaśnia specjalista sklepu Lampy.pl. Czym jeszcze mogą się charakteryzować najlepsze modele lamp do kuchni w stylu skandynawskim? 

Industrialne lampy w stylu skandynawskim

Zarówno w nowoczesnych, domowych kuchniach, jak i w różnego rodzaju restauracjach i kawiarniach, do oświetlenia wnętrz stosuje się industrialne modele lamp. Sporą popularnością cieszą się szczególnie metalowe panele zawierające kilka eleganckich kabli zakończonych żarówkami o stylowych oprawkach. – Zaletą tego typu lamp w stylu skandynawskim, oprócz niepowtarzalnego designu, jest także możliwość wygodnej regulacji długości przewodów – mówi ekspert sklepu Lampy.pl.

Lampa do kuchni – nowoczesna, designerska, praktyczna

Lampa do kuchni w stylu skandynawskim powinna odznaczać się oryginalną, lecz prostą formą. Niezwykle istotne jest to, aby poza walorami estetycznymi, posiadała również cechy wpływające na jej funkcjonalność, takie jak możliwość zmiany wysokości zawieszenia. Ponadto, idealna lampa do kuchni musi wpływać na wytworzenie przytulnej, domowej atmosfery, chociażby za pomocą emitowania ciepłej, przyjaznej dla oka barwy światła.   

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)