14.07.2014

Okap wbudowany w szafkę

Okap wbudowany w szafkę

Okap nie dla każdego jest ozdobą kuchni. Czasem nie można znaleźć odpowiedniego kształtu, rozmiaru lub wzoru. Wkomponowanie okapu między szafkami wiszącymi również jest nie lada wyzwaniem, gdyż boki sąsiadujących z nim szafek warto robić na połączenia ukryte, oraz odpowiednio zabezpieczyć przez parą powstającą podczas gotowania.

Idealnym rozwiązaniem jest opcja zamontowania okapu w całości wbudowanego w szafkę kuchenną.

Sprzęt AGD, Okapy kuchenne

Okap wbudowany w szafkę
Zdj.:Komodo

Okap oraz rura doprowadzająca zapachy ukryta jest w szafce wiszącej, bezpośrednio nad kuchenką. Całość pięknie mieści się w korpusie. Okap jest obudowany płytą meblową w kolorze korpusu, natomiast rura może pozostać widoczna lub zasłonięta tym samym materiałem co okap.

Montaż okapu różni się od montażu tradycyjnego okapu wolno-wiszącego, gdyż wymaga odpowiednich narzędzi i doświadczenia.

Okapy wbudowane w szafkę produkowane są w dwóch opcjach. Może pracować jako wyciąg, czyli odprowadza zapachy bezpośrednio do komina, lub jako pochłaniacz, zatrzymując zanieczyszczenia na wymiennych filtrach węglowych. Filtry należy wymieniać w zależności od użytkowania – co kilka lub kilkanaście miesięcy.

Okapy występują w różnych szerokościach. Najbardziej popularne to takie, które mieszczą się w szafkach o szerokości zewnętrznej 60 lub 90cm.

Koszt okapu jest zbliżony do bardziej popularnej wersji okapu do zabudowy – okapu teleskopowiego.

Ocena: 5 / 5,0 (1 głosy)