23.04.2019
Artykuł sponsorowany

Okapy sufitowe – wydajne i eleganckie okapy nad wyspę kuchenną

Okapy sufitowe – wydajne i eleganckie okapy nad wyspę kuchenną

Zamontowana na wyspie kuchenka wymaga zastosowania odpowiedniego okapu, który będzie szybko i skutecznie radził sobie z zanieczyszczonym powietrzem. W tej roli doskonale sprawdzą się okapy sufitowe!

Chociaż montaż okapu w kuchni nie jest obowiązkowy, to jednak zdecydowana większość osób decyduje się na jego zakup. W sklepach możemy znaleźć wiele różnych modeli okapów do kuchni – także tych, które przeznaczone są nad wyspy kuchenne.

Do kuchenek na wyspach kuchennych możemy dobrać dwa rodzaje okapów – okapy wyspowe oraz okapy sufitowe, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją oraz sposobem montażu. Czym wyróżniają się okapy sufitowe?

Okapy sufitowe do kuchni – konstrukcja i działanie

Pod terminem takim, jak okap sufitowy znajduje się urządzenie, które montowane jest bezpośrednio w suficie nad kuchenką. Okap tego rodzaju jest licowany z sufitem, dlatego nie jest podwieszany nad wyspą jak model wyspowy.

Okapy sufitowe mogą być umieszczone na suficie albo mogą być wmontowane w sufit podwieszany – wtedy większa część urządzenia nie jest widoczna.

Najczęściej okapy tego rodzaju produkuje się z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz ze szkła hartowanego. Mogą mieć kształt kwadratowy, prostokątny lub owalny. Najczęściej spotykane kolory to inox, biały oraz czarny.

Okapy sufitowe mogą pracować jako wyciągi lub jako pochłaniacze. Większość modeli może działać w każdym z tych trybów w zależności od dostępu do instalacji wentylacyjnej.

Wyciąg wymaga podłączenia do instalacji – wyprowadza wtedy na zewnątrz zużyte powietrze wraz z nadmiarem wilgoci i zapachami. Pochłaniacz nie wymaga instalacji wentylacyjnej – bazuje na filtrach, które neutralizują zapachy i zmniejszają poziom wilgotności w pomieszczeniach.

W okapach sufitowych stosuje się dwa rodzaje filtrów, a mianowicie filtry aluminiowe oraz filtry węglowe. Filtry aluminiowe są przeznaczone do wyłapywania cząsteczek tłuszczu – mogą być myte, aby zachować swoją maksymalną skuteczność działania. Filtry węglowe stosowane są w okapach pracujących jako pochłaniacze. Zawierają węgiel aktywny i neutralizują nieprzyjemne zapachy – wymagają regularnej wymiany.

Sterowanie okapami sufitowymi odbywa się najczęściej z wykorzystaniem pilotów – wystarczy wybrać odpowiedni tryb pracy na pilocie, skorzystać z dodatkowych funkcji urządzenia.

Jak wybrać najlepszy okap sufitowy nad wyspę kuchenną?

Aby okap sufitowy dobrze radził sobie z poprawą jakości powietrza w kuchni, powinien cechować się wysoką wydajnością działania.

Przestronne kuchnie wymagają zastosowania okapów o większej powierzchni i dużej wydajności, żeby szybko neutralizować nieprzyjemne zapachy i nadmiar pary powstającej podczas gotowania.

Zwróćmy również uwagę na funkcje oferowane przez okapy – kilka stopni prędkości pozwoli na dobór optymalnej efektywności działania okapu, a timer umożliwia ustawienie czasu pracy.

Okap sufitowy może także doświetlać kuchenkę – warto wybrać model wyposażony w diody LED, które zapewniają jasne światło, a także są energooszczędne i trwałe, dlatego nie wymagają częstej wymiany.

Gdzie można zakupić okapy sufitowe?

Obecnie okapy sufitowe oferowane są przez wiele sklepów – zarówno tych stacjonarnych, jak również działających on-line.

Warto zwrócić uwagę na okapy sufitowe Nortberg (https://nortberg.pl/okapy-sufitowe.html) – to polska marka, która od lat zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy okapów przez internet.,

W swojej ofercie firma posiada kilkadziesiąt modeli okapów sufitowych. Wszystkie z nich bazują na niezawodnych komponentach i wyróżniają się stylowym wyglądem, aby spełnić wszystkie wymagania klientów.

Zamówienia na okapy od Nortberg można w sklepie internetowym marki – dostawa do klienta jest bezpłatna!

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)