29.04.2019
Artykuł sponsorowany

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych – jaki będzie najlepszy dla Ciebie

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych – jaki będzie najlepszy dla Ciebie

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez kawy. Jeśli i my tak mamy, warto pomyśleć o sprzęcie, który zawsze zapewni pyszny, aromatyczny czarny napój. Najlepsze są do tego ekspresy do kawy ciśnieniowe, lecz jaki będzie najbardziej odpowiedni w naszym przypadku. Sprawdźmy!

Nim wybierzemy się do sklepu bądź zaczniemy zamawiać to urządzenie przez internet, zastanówmy się nad dwoma aspektami. Przede wszystkim, jaką kwotę możemy przeznaczyć na ekspres do kawy, a także czego właściwie oczekujemy od tego sprzętu.

Kiedy odpowiemy sobie na te pytania, zawęzimy obszar poszukiwań, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie wybrać coś odpowiedniego, ale i same poszukiwania staną się przyjemniejsze, mniej obarczone przeglądaniem sprzętów, które nas kompletnie nie interesują.

Ekspresy na kapsułki - dla kogo najlepsze?

Są kompaktowe i bardzo wygodne w obsłudze. Docenią je szczególnie osoby uwielbiające pić różne rodzaje kaw. Ekspres na kapsułki przypadnie więc do gustu każdemu, kto nie chce tracić czasu na proces mielenia kawy, gdyż parzenia napoju to tutaj bardzo proste zadanie - wybór odpowiedniej kapsułki i wszystko gotowe! To jednocześnie oszczędność czasu, ale i dużo więcej, bo ogromna różnorodność dostępnych kaw, zachwyci nawet najbardziej wybrednego konsumenta.

Ekspresy na kapsułki

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe - solidne o dużych możliwościach

Tutaj również - podobnie jak w powyższym przypadku - mamy ogrom możliwości związanych z parzeniem kawy, jak i większą wygodą. Ten rodzaj ekspresu jest niskociśnieniowy, gdzie dużą rolę odgrywa pompa, bo to dzięki niej gorąca woda ląduje w pojemniku ze zmieloną kawą.

Ekspres kolbowy pozwala przygotować kawę z pyszną, delikatną pianką, jaka tworzy się, gdy pompa pracuje pod odpowiednim ciśnieniem. Inwestując w naprawdę porządny model mamy wiele możliwości na przyrządzenie prawdziwej - niczym z restauracji - kawy. W najnowszych ekspresach znajdziemy między innymi funkcję spieniania mleka, co stanowi doskonałą wiadomość dla każdego, kto kocha puszyste cappuccino.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne - najwyższa półka

Tego rodzaju ekspresy są najbardziej zaawansowane, ale i najdroższe. Dzięki nim przygotujemy nie tylko mocne espresso i pyszne cappuccino, ale i inne rodzaje kawy, jak latte ze spienionym mlekiem. Co najważniejsze - niezależnie od tego, na jaki akurat napój mamy ochotę, jego przygotowanie jest banalnie proste. Ekspres bowiem działa automatycznie, czyli pobiera odpowiednią ilość wody, która ma idealną temperaturę i przepuszcza ją przez sitko, gdzie czeka doskonale dobrana, zmielona kawa. Nasze jedyne zadanie to po prostu wciśnięcie właściwego przycisku.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Jeśli nie ekspresy ciśnieniowe, to co?

Być może zrezygnujemy z zakupu ekspresu ciśnieniowego, bo albo nie znajdziemy nic odpowiedniego, albo ich koszt wyda nam się zbyt wysoki, ale dalej będziemy mieć ochotę na pyszną kawę. Co zrobić? Alternatywą są ekspresy przelewowe, czyli najprostsze i najtańsze urządzenia, które potrafią zrobić tylko zwykłą czarną kawę. Tutaj zasada działania jest banalnie prosta - zmielona kawa zalewana jest wrzącą wodą.

Nie ma więc wielkiej filozofii, ale może nie mamy wielkich wymagań i chcemy po prostu zasmakować czarnego napoju, bez względu na jego walory smakowe? W innych sytuacjach, gdy smak i aromat kawy jest dla nas najważniejszy, warto postawić na ekspres ciśnieniowy dobrej jakości.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)