01.12.2020

Jaki kolor ścian wybrać do brązowych mebli?

Jaki kolor ścian wybrać do brązowych mebli?

W jaki sposób dobrać kolor ścian do brązowych mebli? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wielu właścicieli domów i mieszkań. Czy na pewno wszystkie kolory ścian pasują do wyboru, jakim jest zakup mebli w kolorze brązu? Z jakimi kolorami łączyć to rozwiązanie? 

Jaki kolor ścian wybrać do brązowych mebli?

Brąz to kolor nie tylko drewna, ale i ziemi i skóry. Fakt ten sprawia, że z tym kolorem doskonale współgrać będą naturalne kolory, takie jak błękity, beże, biel i szarość. Połączenie takich kolorów wprowadza we wnętrzu uczucie ciepła, stałości i harmonii. Meble w kolorze brązowym bardzo chętnie wybierane są przez właścicieli, którzy zastanawiają się jaki kolor ścian do brązowych mebli okaże się najlepszy? Prawdziwym wyzwaniem dla właścicieli nieruchomości może okazać się sytuacja doboru ścian do brązowej kanapy lub foteli, zwłaszcza tych o dużych rozmiarach. Pomalowanie ściany ciemnym odcieniem jak grafit lub granat mogłoby zakończyć się zbyt mocnym, przytłaczającym efektem. 

Nowoczesna szarość

Kolor szary bez względu na odcień to absolutny hit ostatnich lat. Szarość doskonale komponuje się z wieloma różnymi kolorami mebli, między innymi z brązem. Sofa lub łóżko to dwa główne meble, które pełnią funkcje reprezentacyjne zarówno w salonie, jak i w sypialni. Wybór tych mebli w kolorze brązu to gwarancja stworzenia widocznego punktu centralnego, który okalać będzie delikatna aura nieco jaśniejszych kolorów.

Idealną oprawą dla odcieni brązu okazuje się szarość, zwłaszcza jasna.

Chociaż barwa ta postrzegana jest jako smutna i depresyjna, umieszczana jest na ścianach różnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Dodaje subtelnej elegancji oraz wpisze się bez wątpienia w gust osób preferujących nowoczesność. 

Nieskazitelna biel

Jaki kolor ścian do brązowych mebli okaże się dobrym rozwiązaniem? Bez wątpienia doskonałą propozycją może okazać się klasyczna, nieskazitelna biel. Brązowe meble, zwłaszcza ciemne mogą wyglądać nieco przytłaczająco, dlatego rozjaśnienie pokoju kolorem białym może stworzyć świetny kontrast. Salon w ten sposób stanie się jasny oraz przyjemny. Wnętrze ponadto zyska nowoczesnego, niebanalnego stylu. Wnętrze będzie sprawiało wrażenie spójnego i harmonijnego. Zastosowanie koloru białego w przypadku brązowych mebli to doskonały wybór zarówno w przypadku salonu, jak i sypialni. 

Odcienie ziemi

Kolor brązu to oczywiście kolor ziemi, dlatego w jego towarzystwie doskonale komponować będą się także inne kolory tego rodzaju, jak zieleń, beż, błękit oraz kolor żółty. Warto pamiętać, że obecnie dostępne są ciekawe, nowoczesne tapety oraz fototapety z wizerunkiem przyrody, co może stanowić ciekawy punkt dekoracyjny pokoju. 

Jaki kolor ścian do mebli w odcieniu jasnego brązu?

Jasny brąz przepięknie komponuje się w towarzystwie nieco ciemniejszych barw wnętrza. Jaki kolor do jasnobrązowych mebli będzie odpowiedni? Stawiać warto przede wszystkim na odcienie granatu, butelkowej zieleni, a także nowoczesne, futurystyczne tapety, zwłaszcza wtedy, kiedy wnętrzem okazuje się pokój młodzieżowy. W przypadku łazienki oraz zdecydowania się na jasnobrązowe meble świetnym wyborem okażą się płytki w tych właśnie odcieniach.

Warto kierować się metodą kontraktu

Oczywiście do jasnych mebli pasować będą także jasne odcienie, które wymienione zostały w powyższym akapicie. W tym przypadku pomieszczenie zyska na jasności oraz harmonii. W przypadku jasnych mebli mamy szersze pole wyboru, które może poskutkować ciekawym efektem. 

Jaki kolor ścian do mebli w odcieniu ciemnego brązu?

Kolor ciemnego brązu to wyzwanie dla projektantów wnętrz. Jaki kolor ścian do ciemnobrązowych mebli będzie pasował najbardziej? Przede wszystkim biel, szarość oraz inne jasne odcienie.

Wybór ciemnych barw w przypadku i tak już ciemnych mebli sprawi, że wnętrze będzie ciemne, ponure i przepełnione. W takim wnętrzu nie odpoczniemy i nie będzie w stanie zrelaksować się w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli. Posiadacze ciemnobrązowych mebli mają więc mniejszy wybór w przypadku koloru ścian. Wszystko zależy jednak od ilości i rodzaju mebli, jakie zastosowaliśmy we wnętrzu w kolorze ciemnego brązu. Ciekawą propozycją może okazać się tutaj jednak próbowanie różnych rozwiązań. Jeżeli nasz wybór padł na sofę, wówczas można postawić jedynie na rozjaśnienie ściany, przy której stoi mebel. Pozostałe ściany mogą zostać pokryte ciemniejszymi barwami. Jeżeli jednak w pokoju znajduje się także ciemno brązowa komoda, szafa oraz inne elementy wyposażenia, nie warto przytłaczać pomieszczenia w większym stopniu. 

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)