17.10.2019
Artykuł sponsorowany

Jak optycznie powiększyć salon?

Jak optycznie powiększyć salon?

Niewielka przestrzeń nadaje poczucie komfortu i przytulności, jednak czasem pokój może wydawać się zbyt mały, mimo iż nie brakuje w nim miejsca. Podpowiadamy, jakie inspiracje wykorzystać w salonie, aby optycznie powiększyć jego wnętrze.

Kolory powiększające wnętrze

Wybierz farby zamiast tapety, postaw na delikatne barwy.

Sprawią one, że czas spędzony w salonie będzie jeszcze przyjemniejszy i bardziej odprężający. Jasne kolory na ścianach sprawią, że wnętrze wydawać się będzie bardziej przestronne. W aranżacji salonu dobrze sprawdzą się ciepłe pastelowe barwy, które w pochmurne i deszczowe dni dodadzą przestrzeni i słońca. Jasna podłoga lub ozdobne kremowe dywaniki w połączeniu z białym sufitem dodatkowo optycznie powiększą pokój. 

Moc lustra 

Najczęściej spotykane jako dodatek do aranżacji, oprawione w nietuzinkową ramę, dodaje charakteru wnętrzu. Nie tylko cieszy oko, ale również automatycznie sprawia, że przestrzeń staje się większa. Lustro nad kanapą to bardzo częste rozwiązanie, spotykane w wielu inspiracjach do salonu. Najlepszy efekt daje zawieszenie go tak, by górna krawędź ramy znajdowała się na wysokości około 1,7 m od podłogi. Warto rozważyć umieszczenie lustra w mniej typowych lokalizacjach, tafla na ścianie pod sufitem sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe, a umieszczona między dwoma oknami lub na ścianie równoległej do okna załamując światło, dodatkowo rozjaśni pokój oraz nada złudzenie większej przestrzeni. 

A dla odważnych lustro na suficie - wydłuży ściany. Rozwiązanie to sprawdza się tylko w małych pomieszczeniach, bo w przestrzeniach z wyższym sufitem tafla może powodować nieprzyjemne odczucia i zaburzenie równowagi.

Nie rezygnuj z koloru

Małe pomieszczenie nie musi oznaczać rezygnacji z ciemnych lub mocno nasyconych barw. 

Decydując się na takie kolory, warto jest jednak rozważyć kilka opcji, które optycznie powiększą wnętrze. Malując w małym salonie, ściany na żywe barwy, warto pozostawić pod sufitem kilkunastocentymetrowy pasek w kolorze sufitu, sprawi to, że pokój wyda się wyższy.

Kompromisem między jasnymi a ciemnymi barwami będzie jedna ściana w ciemniejszym kolorze. Czerwona, granatowa lub dla odważnych, czarna ściana, nada wnętrzu elegancji, skupi wzrok oraz optycznie poszerzy wnętrze.

www.beckers.pl

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)