04.07.2019
Artykuł sponsorowany

Powiew luksusu dla każdego wnętrza, czyli elegancja w drobnych zmianach

Powiew luksusu dla każdego wnętrza, czyli elegancja w drobnych zmianach

Czasami każdy z nas pragnie poczuć się jakby luksusowo, opływając w dostatek i komfort. Często marzymy o wprowadzeniu eleganckiej stylistyki również do naszego domu. Z pozoru może się to wydawać trudne w realizacji oraz niezmiernie obciążające domowy budżet. Nic bardziej mylnego. Aby wnętrza stały się bardziej luksusowe i eleganckie, nie trzeba bynajmniej przeprowadzać domowej rewolucji i organizować na nowo całe wyposażenie. Niekiedy wystarczy kilka subtelnych detali, żeby przestrzeń nabrała zdecydowanie innego charakteru.

W jaki sposób zaaranżować elegancki salon lub luksusową kuchnię z jadalnią, naprawdę niewielkim kosztem? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na odświeżenie mieszkania lub domu w wielkim stylu, bez wydawania majątku na remont.

Porządek, ład i prostota

Jeśli pragniemy sprawić, że nasze wnętrza zaczną być eleganckie, należy zacząć od podstaw, czyli od wprowadzenia w nich porządku. Warto usunąć większość przedmiotów, które nie są niezbędne, jak choćby zbyt stłoczone meble, dodatkowe gadżety i akcesoria, zajmujące miejsce i sprawiające dość przytłaczające wrażenie. Należy podejść do tematu praktycznie, wprowadzając daleko idące uproszczenia, dzięki którym w naszej kuchni lub salonie pojawi się wolna przestrzeń i światło.

Jednym ze skutecznych pomysłów na ograniczenie ilości przedmiotów jest zasada „trójek”. To niezmiernie prosty trick, polecany przez dekoratorów wnętrz, polegający na zmniejszeniu liczby wszystkich ozdobnych akcesoriów (flakoników, doniczek na parapecie, ramek na ścianie, poduszek na sofie itp.) wyłącznie do trzech sztuk. Stanowi to w pełni wystarczalną ilość dla potrzeb dekoracji, a przy tym nie wprowadza efektu przeładowania i przytłoczenia.

Światło jako nośnik stylu

Wprowadzenie powiewu eleganckiego świata do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych nie musi sprowadzać się do konieczności wymiany całego wyposażenia. Często wystarcza jeden, wyrazisty detal. Świetnie w tej roli sprawdzają się lampy, a w szczególności modne obecnie żyrandole.

Nowoczesne i minimalistyczne lampy wiszące

Na jaki model warto się zdecydować? Można oczywiście postawić na klasykę i umieścić w luksusowym salonie lub jadalni sporych rozmiarów lampę, ozdobioną wieloma odbijającymi światło kryształkami.

Czasami jednak znacznie ciekawszy, a równie prestiżowy efekt udaje się uzyskać z pomocą nowoczesnych i minimalistycznie eleganckich lamp wiszących, których bogaty wybór można znaleźć w sklepie Azzardo. Można postawić na intrygującą i ozdobną lampę 3D lub ascetycznie prostą lampę Taurus. Różnorodność produktów sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Czym powinny wyróżniać się lampy, dodające wnętrzu elegancji? Warto postawić na rozwiązania z klasycznych materiałów. Pięknie prezentuje się szkło w połączeniu z mocno wypolerowanymi metalami – srebrzystymi oraz w modnych w tym sezonie odcieniach mosiądzu, miedzi lub subtelnego złota.

Warto zwrócić uwagę, że dla uzyskania elegancji i harmonii wnętrza koniecznie trzeba zachować symetrię w rozmieszczeniu wszystkich elementów wyposażenia. Dlatego duże i dekoracyjne lampy wiszące powinny się znajdować w centrum pomieszczenia lub strefy (np. nad stołem w jadalni), którą mają doświetlać.

Udekoruj okno na świat

Strefa wokół okna jest jedną z najważniejszych, a wciąż niedocenianych, przestrzeni domowych. To ona najszybciej przykuwa uwagę osób wchodzących do pomieszczenia. Z tego też powodu powinna być klarowna, przejrzysta, a przy okazji elegancka.

Świetnym pomysłem na wprowadzenie odrobiny luksusowego wyrazu w okolicy okna jest zastosowanie ozdobnych firan i zasłon, wykonanych z dobrej jakościowo tkaniny. Spełniają one funkcję praktyczną, chroniąc przed nadmiarem słońca lub przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, a przy tym stanowią niesamowitą dekorację, która sprawia, że wnętrze staje się znacznie bardziej przytulne i ciepłe.

Eko-elegancja – zieleń we wnętrzach

W luksusowych aranżacjach powinny pojawiać się rośliny doniczkowe oraz cięte kwiaty w wazonach. Dodaje to świeżości oraz sprawia, że czujemy się dobrze w danym pomieszczeniu. Warto zatem zadbać o wprowadzenie roślin zielonych w estetycznych osłonkach, ustawionych na parapetach lub w wielkich donicach, w charakterze wolnostojących dekoracji.

Z kolei kwiaty w wazonach na stole w jadalni ożywiają strefę wspólnych posiłków, sprawiając, że nawet najprostsza kolacja zaczyna być wykwintna i odświętna.

Niekiedy trzeba naprawdę niewiele. Aby uzyskać efekt luksusu w domu lub mieszkaniu, często wystarczy wykorzystać pojedyncze akcesoria i drobne tricki dekoratorskie.

Utrzymanie porządku i minimalizmu w ilości przedmiotów pozwala na uspokojenie wnętrza oraz dodanie mu szlachetności. Z kolei zastosowanie pojedynczych, dekoracyjnych akcentów, jak odpowiednio dobrane oświetlenie, rośliny czy stylowe tkaniny, wprowadza ten spektakularny efekt, dzięki któremu dom przestaje być tylko twierdzą, a staje się naszym pałacem.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)