Szkło na ścianę w kuchni - jakie wybrać?

Szkło na ścianę w kuchni - jakie wybrać?

Szkło to synonim higieniczności i nowoczesności. Pięknie prezentuje się na ścianie w kuchni w każdej możliwej formie. Jest trwałe i wytrzymałe na zarysowania. Szkło możemy montować taflami, bez spoin, które są konieczne w przypadku płytek czy glazury. Dodatkowo mamy praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jakie szkło wybrać do swojej kuchni?

Kuchnie, zdjęcia i projekty

Zdjęcia kuchni różnych firm
Zdj.:Komodo

Szkło laminowane

Szkło laminowane powstaje poprzez sklejenie dwóch tafli szkła folią. Ten proces podnosi wytrzymałość szkła przy ewentualnym rozbiciu tafli, drobinki szkła pozostają na swoim miejscu. Dodatkowo, szkło laminowane ma podwyższone właściwości dźwiękochłonne.

Możemy podnieść walory estetyczne szkła, np.: poprzez włożenie między tafle szkła grafiki, zdjęcia lub rysunku. Szkło możemy również wylakierować na jeden kolor według palety RAL.

Bardzo dobrze sprawuje się w małych kuchniach i na dużych przestrzeniach. Jego uniwersalność kochają zarówno użytkownicy jak i projektanci.

Szkło hartowane

Ma większą wytrzymałość mechaniczną i większą odporność na powierzchniową zmianę temperatur. Bardzo dobrze spisuje się w kuchniach – w szczególności w okolicy kuchenki.