Płytki Rektyfikowane – układanie bezfugowe

Płytki Rektyfikowane – układanie bezfugowe

Nazwa płytek pochodzi od procesu – rektyfikacji. Proces rektyfikacji to mechaniczna obróbka płytki polegająca na obcięciu lub zeszlifowaniu brzegów płytki. Dzięki temu płytki mają identyczny rozmiar (z dokładnością do 0,2mm), ich boki są ostre i tworzą kąt prosty.

Kompozycje układane z płytek rektyfikowanych są bardziej jednolite. Krawędzie płytek są prawie nie widoczne, dzięki czemu płaszczyzna z płytek prezentuje się bardzo nowocześnie. Często stosowane w kuchniach i salonach są płytki z przechodzącym motywem. Płytki tworzą jedną płaszczyznę, dając wrażenie ułożenia zupełnie bez spoinowego.

Płytki Paradyż

Kolekcje płytek i kafelków firmy Paradyż
Zdj.:Paradyż

Do łączenia płytek ceramicznych stosuje się spoiny (fugi), które niwelują pracę materiału. Pomimo, że płytki rektyfikowane mają równe krawędzie to zaleca się użycie fug (minimum 1,5mm). Dzięki temu płytki nie pękają pod wpływem naprężeń powstających w ścianach i na podłodze. Dużo łatwiej, w razie uszkodzenia zdemontować płytkę.

Płytki rektyfikowane to wysoka jakość i piękno. To również możliwość łączenia klasyki z nowoczesnością. Wszystkie te cechy można odnaleźć w kolekcji Paradyż: Calacatta, Santa Caterina, Crema Marfil, Travertino Silwer, zainspirowanych wyjątkowością marmuru.

Ocena: 3,33 / 5,0 (3 głosy)