27.05.2018
Artykuł sponsorowany

Nowa kuchnia w kilka godzin? To możliwe!

Nowa kuchnia w kilka godzin? To możliwe!

Czy remont kuchni można przeprowadzić w niespełna dwa dni? Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki wnętrzarskiej staje się to prostsze niż kiedykolwiek! Zobacz, jak odświeżyć kuchnie w zaledwie kilka godzin!

Kuchnia – najczęściej użytkowane wnętrze

Kuchnia w każdym domu należy do najczęściej użytkowanych wnętrz. Nie da się ukryć, że zarówno przygotowanie posiłków, jak również spożywanie uprzednio ugotowanych potraw zabiera na tyle dużo czasu, że we wnętrzu kuchni statystycznie spędzamy bardzo dużo czasu. Z tego jednak powodu właśnie ta przestrzeń najszybciej nadgryzana jest zębem czasu i zniszczenia. Właśnie dlatego kuchnię należy regularnie odświeżać po to, by spotkania w rodzinnym gronie przebiegały w miłym i przyjemnym otoczeniu.

Świeża kuchnia w dwa dni?

Wiele osób czuje się jednak iście przerażonych perspektywą zmiany wyglądu kuchni. Stare meble należałoby wymienić na nowe, kafelki obdarzone wzorem modnym 20 lat temu wypadałoby skuć, a większość sanitariatów zastąpić nowymi instalacjami. Nic bardziej mylnego! Wystarczy bowiem trochę umiarkowanie wytężonej pracy okraszonej odrobina pomysłowości, by stare, nieatrakcyjne i zatęchłe wnętrze odmienić nie do poznania. W tym celu należy przede wszystkim przygotować projekt tego, jak pomieszczenie ma ostatecznie wyglądać. Zastanów się zatem, co będzie dla twojej kuchni najlepsze.

Duża kuchnia kontra mała kuchnia

W przypadku ciasnych, nieustawnych pomieszczeń kuchennych, które są standardem w starszych blokach z wielkiej płyty priorytetem będzie zastosowanie zasad optycznego powiększenia przestrzeni. Jasne kolory, przeszklone powierzchnie, a także jednolitość barw tak, by wnętrze nie było przeładowane – to wszystko wydatnie pomoże w wytworzeniu iluzji przestrzeni. Co innego w przypadku dużych kuchni obecnych w domach jednorodzinnych. Najczęściej są one przede wszystkim zagracone, zatem efekty odnowy można zauważyć już nawet dzięki uporządkowaniu wnętrza. Często połączone z jadalnią, kuchnie w dużym rozmiarze warto wyposażyć w wysokiej jakości meble (inspiracją może być na przykład oryginalny włoski stół Vario), które przetrwają lata.

Skorzystaj z dobrych materiałów

Do szybkiej metamorfozy kuchni warto dobrać materiały dobrej jakości tak, by efekty remontu pozostały w nienaruszonym stanie przez długi czas. Okładziny ceramiczne na pewno docenią dobrej jakości farbę kafelkową, której będzie można użyć również do renowacji sprzętu AGD. Z mebli warto będzie zdrapać papierem ściernym pozostałości gromadzonego na nich przez lata tłuszczu. Aby zaoszczędzić czas, warto skorzystać z farb niewymagających stosowania podkładu. Również dokupienie drobiazgów, takich jak wazony, podkładki na siedzenia, a nawet nowa armatura sanitarna może spotęgować końcowy efekt.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)