16.02.2018
Artykuł sponsorowany

Jak oświetlić kuchnię?

Jak oświetlić kuchnię?

W kuchni odpowiednie oświetlenie jest szczególnie ważne. Jeśli chcemy wykończyć to pomieszczenie w nowym domu albo mieszkaniu albo planujemy remont, nie możemy zapominać również o właściwych lampach. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Prawidłowe miejsce do pracy w kuchni powinno być ergonomiczne, aby łatwo wykonywało nam się różne kuchenne obowiązki. Oznacza to również wybranie odpowiednich artykułów oświetleniowych, ponieważ bez jasnego światła krojenie nożem czy dodawanie składników do ciasta może być nie lada wyzwaniem, nie wspominając już o kwestiach bezpieczeństwa.

Zatem o oświetleniu kuchni warto pomyśleć jak najwcześniej, aby potem można było stworzyć we wnętrzu odpowiedni efekt – dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań, zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny.

Jakie lampy wybrać do kuchni?

Jako że w kuchni wykonujemy różne prace, a często też jemy posiłki, powinniśmy zadbać o oświetlenie każdej z przestrzeni, w której będziemy przebywali. Dzisiaj do dyspozycji mamy nie tylko lampy wiszące, które montowane są w kuchniach najczęściej, ale również inne typy oświetlenia, na przykład oczka świetlne, taśmy świetlne LED.

Głównym źródłem światła w kuchni powinna być lampa sufitowa albo oczka świetlne zamontowane w suficie. Możemy zdecydować się na lampę wiszącą, która może być także umieszczona bezpośrednio nad stolikiem kuchennym, możemy też wybrać proste plafony, które dobrze sprawdzą się również w pomieszczeniach o niższym stropie. Ciekawe i zarazem nowoczesne inspiracje oświetlenia kuchennego znajdziemy również tutaj: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni

Oświetlenie blatów oraz mebli kuchennych

Oprócz tego powinniśmy pomyśleć o oświetleniu blatu, ponieważ najczęściej lampa wisząca czy plafon na środku kuchni dają światło ogólne, ale przy staniu przy blacie rzucamy wtedy cień.

Rozwiązaniem są wtedy odpowiednio rozmieszczone oczka, które będą znajdowały się na suficie, ale nad blatem. Druga opcja to lampy pod szafkami wiszącymi, które pozwala na bezpośrednie oświetlenie blatów. W tym celu możemy zdecydować się na taśmy LED albo na oczka LED – w sprzedaż zajdziemy także takie, które nie wymagają podłączania do instalacji, ponieważ działają na baterie.

Jeszcze jedna opcja to wykonanie oświetlenia w szafkach i szufladach. W tym celu najczęściej stosuje się oświetlenie ledowe, które jest na tyle kompaktowe, że bez problemu może zmieścić się w meblach. Dla jeszcze większej wygody możemy wybrać oświetlenie z czujnikiem, dlatego będzie ono uruchamiać się samodzielnie po otwarciu szafki albo szuflady.

Zatem jeśli chodzi o oświetlenie kuchenne, warto postawić na różnorodność i wybrać takie źródła światła, które dadzą nam odpowiedni komfort.

Ocena: 0 / 5,0 (0 głosy)